Visus kviečia  Tarptautinis XIV literatūros festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2018“

Visus kviečia Tarptautinis XIV literatūros festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema 2018“

Gruodžio 7–8 d., penktadienį–šeštadienį, 9–19 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyks tarptautinio literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ renginiai. Gruodis – ypatingas mėnuo, kvepiantis Kalėdomis ir  „Panevėžio literatūrinės žiemos“ sniegu. Net 70 poetų iš Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos dalinsis savo kūryba tarptautiniame literatūros festivalyje! Jauni talentai ir patyrę žodžio meistrai, poezija ir muzika, diskusijos ir malonūs susitikimai – išsiilgusiems  šios šventės, vyksiančios jau XIV kartą ir dabar rengiamos kas dveji metai.

Festivalio programa itin plati – kiekvienas ras sau kažką netikėto. Vyks skaitymai, diskusijos, pamokos. Bibliotekos erdvės pasipuoš teminėmis parodomis, veiks knygų mugė, bus rašomas bendras poetų ir klausytojų eilėraštis.

Kuo ypatingas šis, jau keturioliktasis, festivalis? Kaip ir visa Lietuva, mes švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Festivalio organizatoriai pakvietė svečių iš Latvijos, Estijos ir Islandijos, šalių, kurios pirmosios pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Tad švęskime bičiuliškai kartu!

Lietuvos poetai dalinsis patirtimi susitikimuose su trijų Panevėžio gimnazijų (Juozo Balčikonio, Vytauto Žemkalnio,  Juozo Miltinio) moksleiviais. Kartu jie diskutuos apie literatūros pasaulio naujienas, skaitys savo kūrinius. Išgirsime Aukštaitijos regiono moksleivių skaitymus.

Ypač laukiami ir publikos pamėgti tarmiški skaitymai. Tai tikra muzika sielai ir džiaugsmas, kad mūsų kalba tokia sena ir turtinga.

Festivalį vainikuos iškilmingas baigiamasis vakaras. Poetams bus teikiamos Julijono Lindės-Dobilo, Elenos Mezginaitės, Panevėžio miesto savivaldybės premijos ir daug kitų prizų.

Visus kviečiame į žiemos eilių šokį!

„Panevėžio literatūrinės žiemos“ programa

Vaizdo kvietimai:

Akimirkos iš 2016 m. Panevėžio literatūrinės žiemos pūgos:

Susipažinkite – svečiai iš užsienio      

Festivalio pasididžiavimas – tarmiški skaitymai