Naujienos

Į viršų

Užsienio poetų įspūdžiai

Užsienio poetų įspūdžiai

Estų poetė Berit Kaschan: Esu laiminga, kad galėjau būti „Panevėžio literatūrinės žiemos“ dalimi. Buvau labai šiltai sutikta, susipažinau su daugybe įdomių žmonių, su kuriais ir toliau norėčiau palaikyti ryšį. Festivalis išties turėjo kažkokią ypatingą dvasią – tą šilumą jaučiu iki šiol. Lietuviai tikrai moka priimti savo svečius karališkai! Ir, nors nesuprantu lietuvių kalbos, visa, kas […]
Festivalio atgarsiai

Festivalio atgarsiai

Praūžė snaigėmis ir eilėmis pasipuošusi „Panevėžio literatūrinė žiema“. Jau keturioliktą kartą savo apsilankymu mūsų miestą pagerbė didžiulis būrys iškiliausių šalies poetų bei svečių iš užsienio. Virė diskusijos apie literatūrą, gimė spontaniški posmai, skambėjo jau knygose nugulusios eilės, kvepėjo kava, šurmuliavo knygų mugė, o renginį vainikavo iškilmingi apdovanojimai geriausiems iš geriausių. Daugiau įspūdžių rasite  publikacijose: Panevėžyje  […]

Apie festivalį

Į viršų

Pirmasis surengtas 1998 metais. Festivalio renginiuose kviečiami dalyvauti Panevėžio miesto, apskrities, didžiųjų Lietuvos miestų bei užsienio šalių rašytojai. Kiekvienais metais festivalis sutraukia per 50 žodžio meistrų, literatūrologų ir muzikos atlikėjų. Festivalis į visumą jungia lietuvių ir užsienio literatūrą (poeziją ir mažąją prozą), filosofiją, fotografiją, tapybą, instaliacijas ir muziką. Festivalyje vyksta naujai išleistų knygų pristatymai, poezijos ir eseistikos, tarmiškos poezijos skaitymai, literatūriniai-filosofiniai debatai, rankraščių aukcionas, „Anoniminio“ eilėraščio konkursas, naktiniai muzikavimai ir literatūrinės improvizacijos.

Tradiciškai festivalyje teikiamos literatūrinės premijos. Julijono Lindės-Dobilo literatūrinė premija skiriama rašytojui už naujausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius dvejus metus ir pristatytus visuomenei literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos įsteigta Elenos Mezginaitės literatūrinė premija skiriama eseistui arba poetui už originaliausius kūrinius, sukurtus per pastaruosius dvejus metus ir pristatytus visuomenei literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu.

Vienam Panevėžio miesto ir dviems Panevėžio krašto jauniesiems poetams ir rašytojams – bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams – už netikėtus kūrybinius debiutus literatūros festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ metu skiriama Jaunųjų poetų ir rašytojų premija. Festivalis garsėja originaliais prizais – „Literatūrinės skrybėlės“, „Literatūrinės lapės“, „Literatūrinės žiemos riterio rožės“ ir kt. Taip pat skelbiami trys „Anoniminio“ eilėraščio konkurso laimėtojai.

Dalyviai

Į viršų

Tamošaitis Regimantas

Tamošaitis Regimantas

Gimė 1956 03 03 Skaudvilėje, Tauragės rajone. Mokėsi vidurinėje mokykloje Šilalėje, 1972 m. įstojo į Telšių taikomosios dailės technikumą. 1975–1977 m. tarnavo sovietinėje kariuomenėje, įgijo meteorologo specialybę ir tarnybai išvyko į tolimosios aviacijos oro uostą Ukrainoje. Grįžęs dirbo elektromonteriu Šilalėje. 1978 m. įstojo į Kauno taikomosios dailės technikumą, po dvejų metų išvyko į Rusiją. Ten gyveno ir dirbo Maskvoje, šiaurės Kaukaze, Leningrade (dabar Sankt Peterburgas). 1982 m. grįžo į Lietuvą ir apsigyveno Vilniuje. Įsidarbino Lietuvos SSR mokslų akademijos centrinėje bibliotekoje. 1986–1990 m. studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete. 1993 m. baigė doktorantūros studijas, po jų stažavosi Ilinojaus (Illinois) universitete JAV. 1996 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Nuo 1994 m. dirba Vilniaus universitete, nuo 1999 m. yra Lietuvių literatūros katedros docentas. Dėsto XX a. lietuvių literatūros istoriją, orientą lietuvių literatūroje, klasikinę lietuvių prozą. Daug metų bendradarbiauja su Lietuvos pedagogų profesinio rengimo centru (dabar Ugdymo plėtotės centras), jame ir įvairiuose Lietuvos miestuose rengia seminarus ir skaito paskaitas mokytojams literatūros temomis. Nuo 2002 m. literatūros žurnalo „Metai“ Kritikos skyriaus redaktorius. Bendradarbiauja kultūrinėje spaudoje: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „Kultūros barai“ ir kitur. Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2008m.
Taškauskas Tomas

Taškauskas Tomas

Tomas Taškauskas (g. 1986 m.) – poetas ir vertėjas. Mokėsi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Nuo 2005 m. studijavo istoriją Vilniaus universitete, 2008 m. perstojo į lietuvių filologijos bakalauro studijas VU. Eilėraščius rašo nuo dešimtos klasės. 2007 m. pradėjo bendradarbiauti kultūrinėje spaudoje („Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai, „Naujoji Romuva“). Apdovanotas VPU „Poezijos pavasarėlio“ prizu – paltą su užrašu POETAS, dalyvavo, skaitė bei laimėjo ne vieną jaunųjų literatų konkursą, eilėraščiai spausdinti 2008 m. „Poezijos pavasario“ almanache. 2008 m. „Versus aureus“ leidykla išleido pirmąją „Debiutų“ serijos poezijos rinkinį – T. Taškausko „Audrapaukščio monologą“. „Audrapaukščio monologas“ – tai jauna poetinė sąmonė, ji dar labai guvi, dar labai imli tikrovės įspūdžiui, gyvenimo detalei, norinti ir žaisti, ir išsiilgusi gamtoje, žmoguje, mene slypinčios žaismės, t. y. grožio. Ir kalbos pasaulis tai sąmonei dar gyvas, dar nedekonstruotas, anaiptol neišvaikščiotas. Į kalbą žiūrima kaip į savo kūrybos, raiškos partnerę, patikimą poetinį žaidimų dalyvę ar net draugę“ (Justinas Kubilius).

Festivalio rėmėjai

Į viršų

Pagrindiniai rėmėjai

Lietuvos Kultūros taryba

Lietuvos Kultūros taryba

Lietuvos respublikos kultūros ministerija

Lietuvos respublikos kultūros ministerija

Panevėžio miesto savivaldybė

Panevėžio miesto savivaldybė